BÜYÜKELÇİLİK MÜSTEŞARLARINDAN CEMİYETİMİZE ZİYARET


Danimarka Büyükelçiliği Müsteşarı Stig Paolo Piras, ile beraberindeki müsteşarlar cemiyetimizi ziyaret ettiler.

Piras ile Portekiz Büyükelçiliği Müsteşarı Leandro Amado, Belçika Büyükelçiliği Müsteşarı Jeroen Vergeylen, İngiltere Büyükelçiliği Siyasi İşler Müsteşarı David Burton, Hollanda Büyükelçiliği Müsteşarı Daan Huısınga ve İspanya Büyükelçiliği Müsteşarı Pablo Barbara nın da bulunduğu heyet, VGC Başkanı Fatih Sevinç ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sevinç, Piras ve heyet üyelerine, Vandaki yerel basın ve kentte yürütülen yerel seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Kente ilk kez geldiklerini ve çok beğendiklerini belirten Piras ise gördükleri güzelliklere karşı kente neden turist gelmediğini anlayamadıklarını vurgulayarak kentin kültür elçisi olduklarını söyledi.

Kentteki insanların çok misafirperver olduğunu belirten Piras, şöyle konuştu.

Burada işlerin biraz da olsa rahatlamasına sevindim. Yerel basınla ilgili rakamlar burada sağlıklı bir basının da olduğunu gösteriyor. Seçimler dolayısıyla geldik. Kurumlarla görüştük, seçimler öncesinde Vanı görmek istedik. Medya, Türkiyedeki toplumun aynası durumunda. Çözüm sürecinin nihayete ermesi ve başarıyla sonuçlanması çok önemli. Burada İran ile iyi ilişkiler kurulması da kent için sağlıklı olacaktır. Umarım bu bölgeye barış gelir ve insanlar barış içinde yaşar.

 

Duyurularımız

Basın Açıklamaları

Başkanın Mesajı


  • Fatih Sevinç
  • Cemiyet Başkanı

Üyelik